Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2018.01.23

Ferie z dobranocką

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza na "Ferie z dobranocką (29.01. - 09.02.2018)" - cykl warsztatów edukacyjno-filmowych związanych  z bohaterami dobranocek.

Tegoroczne ferie poświęcone będą tematyce filmowej, na każdy dzień tygodnia zaplanowane są zajęcia tematyczne lub warsztatowe, które mają na celu stworzenie filmu animowanego od podstaw  z uwzględnieniem poszczególnych etapów jego realizacji

Zaczniemy od stworzenia scenariusza, scenopisu oraz postaci, a zakończymy na animacji. W ramach zajęć uczestnicy zwiedzą ekspozycję muzeum oraz obejrzą projekcję dobranocek.

Godz. : 10.00-12.00

Cennik: Grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) – 10 zł/os.

Bilety indywidualne – 15 zł (zajęcia będą prowadzone jeśli

grupa będzie liczyć minimum 6 osób)

PONIEDZIAŁKI - „ Laterna Magica” - zajęcia przybliżą uczestnikom historię wynalazków które doprowadziły do powstania kina. Zapoznają z działaniem thaumatropu i zoetropu, a także rzutników, przezroczy i projektorów (maksymalna liczba osób: 25)

WTORKI - „Mały scenarzysta” – wspólnie z uczestnikami warsztatów stworzymy historię, która posłuży jako scenariusz do filmu. Będziemy ćwiczyć pamięć, spostrzeganie i skojarzenia. Rezultatem będzie opracowanie nowej fabuły filmu (maksymalna liczba osób: 25)

ŚRODY - „Scenopis – storyboard”. Na warsztatach pokażemy jakie są poszczególne etapy tworzenia scenopisu opisowego, którego podstawą będzie napisany wcześnie scenariusz. Poznamy jak przebiega proces projektowania kolejnych ujęć, scen, postaci i planu filmowego (maksymalna liczba osób: 25)

CZWARTKI – „Pracownia postaci” – film nie może powstać bez aktorów, stworzymy więc sami naszych głównych bohaterów. Wykorzystamy papier, nożyczki, plastelinę i … wszystko co nam wpadnie w ręce. Postaramy się zrobić „twórczy bałagan”, a przy okazji rozwiniemy umiejętności manualne naszych uczestników (maksymalna liczba osób: 25)

PIĄTKI – „Akcja animacja” – warsztaty mają na celu zapoznanie z tradycyjną techniką animacji poklatkowej. Każdy z uczestników będzie miał okazję wcielić się w rolę animatora filmowego i poznać z innej strony pracę filmowca (maksymalna liczba osób: 15)

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa