Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2018.06.18

ESK 2018 - Electro East i „Red Rexen temple. The show”

Europejski Stadion Kultury to nie tylko Koncert Główny. Jedną z idei festiwalu jest synteza różnorodnych gatunków, stąd też podczas ESK występują artyści, którzy łączą ze sobą z pozoru skrajnie różne gatunki.

W tym roku jednym z motywów przewodnich festiwalu jest również Ukraina, dlatego wśród zaproszonych artystów nie zabraknie takich zespołów jak Vshood, Joryj Kłoc, czy The Hardkiss.

W ramach projektu Electro East, czyli koncertu muzyki elektronicznej wystąpią ukraińskie zespoły: YUKO i Band [O]. YUKO to projekt stworzony w 2016 roku przez wokalistkę Yulie Yurinoi i muzyka Stasa Koroliova, którzy tworzą muzykę w stylu folktronika, łączącą instrumenty elektroniczne z tekstami folkowymi. Band [O] to młody ukraiński zespół grający nowoczesny elektro-pop w oparciu o  elektronikę i żywe instrumenty.

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem będzie „Red Rexen temple. The show” – koncert o rozbudowanej oprawie wizualnej i scenicznej, w trakcie którego będziecie mogli oglądać: specjalnie zaprojektowane kostiumy, towarzyszące muzykom działanie performatywne oraz video projekcje, wyświetlane na żywo, na wielowymiarowych ekranach.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa