Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2019.01.04

Darmowe e-booki i audiobooki z serwisu Legimi oraz wypożyczalnia czytników e-książek w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie wykupiła dostęp do portalu Legimi - największego polskiego serwisu z e-bookami i audiobookami online, zapewnia także możliwość wypożyczania czytników książek elektronicznych, w 5 filiach WiMBP.

 

Z bezpłatnego dostępu do internetowej wypożyczalni Legimi www.legimi.pl zawierającej ok. 25 000 e-booków i audiobooków -w tym aktualne hity wydawnicze i pozycje cenionych autorów literatury obyczajowej, fantastycznej, kryminalnej, dziecięcej i młodzieżowej oraz faktu i reportaży może skorzystać każdy czytelnik Wojewódzkiej iMiejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, posiadający ważną kartę czytelnika.

 

W placówkach WiMBP wydawane są kody, z pomocą których należy dokonać jednorazowej rejestracji z własnego urządzenia (komputer, smartfon, tablet, czytnik) na stronie www.legimi.pl/wimbp_rzeszow. Po rejestracji z e-wypożyczalni korzystać można bezpośrednio w aplikacji Legimi (także offline).Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji, po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny.

 

Czytniki e-booków InkBook Prime dostępne są bezpłatnie dla pełnoletnich czytelników Wojewódzkiej iMiejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w następujących filiach: Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 (8 czytników), Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 (8 czytników), Filia nr 10 przy ul. Podchorążych 1 (8 czytników), Filia nr 13 przy ul. Iwonickiej 38 (3 czytniki) oraz Filia nr 20 przy ul. Solarza 9a (3 czytniki). Urządzenia wypożyczane są na okres 30 dni (z m ożliwością przedłużenia o kolejne 5 dni).

 

Obie inicjatywy zostały dofinansowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.

Kalendarz wydarzeń

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa