Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2018.02.06

8. Ogólnopolski Festiwal „Piosenka w Meloniku”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na Finał 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w piątek 9 lutego 2018 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wokalne prezentacje 46 Finalistów z całej Polski oceni i nagrodzi profesjonalne Jury w składzie: Robert Janowski, Michał Szpak i Bożena Stasiowska – Chrobak

Do pierwszego etapu ósmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku” swój udział zgłosiło 156 wokalistów z 70 miejscowości z całej Polski. Do Finału Festiwalu, który odbędzie się w piątek 9 lutego 2018 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zakwalifikowało się 46 uczestników z 30 miast, którzy zawalczą o Nagrodę Grand Prix w wysokości 3000 zł oraz nagrody przyznawane w trzech kategoriach wiekowych. Finałowe przesłuchania wokalistów rozpoczną się
o godzinie 11:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Uczestników Festiwalu oceni i nagrodzi trzyosobowe Jury, w którego składzie zasiądą: Robert Janowski  (piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny, prowadzący teleturniej „Jaka to melodia?”), Michał Szpak  (piosenkarz, zdobywca licznych nagród muzycznych, juror programu „The Voice of Poland”) oraz Bożena Stasiowska – Chrobak (dyrygent, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego).

Tegoroczna edycja „Piosenki w Meloniku” jest pierwszą organizowaną w formule trzydniowej. Finał Festiwalu poprzedzą warsztaty wokalne dla Finalistów, które 8 lutego 2018 roku poprowadzi Robert Janowski .

Trzydniowy festiwal zakończy się 10 lutego 2018 roku Koncertem Galowym. W jego programie znajdą się recitale Roberta Janowskiego i Michała Szpaka oraz występy wszystkich nagrodzonych wokalistów.

Organizatorem 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. Finał Festiwalu odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody Podkarpackiego, natomiast Honorowy Patronat nad trzydniowym przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Miasta Rzeszowa. Realizację Festiwalu wspierają: Partner – Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Partner Logistyczny – firma CAR-RENTAL.PL oraz Sponsor – SUBWAY. Lista Finalistów oraz szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu są dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

 

Program Finału 8 Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”:

11:00 – Uroczyste Otwarcie Festiwalu

11:05 – Występ Aleksandry Łodzińskiej z Puław – Laureatki Nagrody Grand Prix 7 Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”

11:15 – Przesłuchania I kategorii wiekowej (13 – 15 lat)

12:05 – Przesłuchania II kategorii wiekowej (16 – 18 lat)

14:15 – Przerwa

16:15 – Przesłuchania III kategorii wiekowej (19+ lat)

17:15 – Obrady Jury

18:30 – Ogłoszenie wyników

19:00 – Indywidualne konsultacje Finalistów z Jurorami

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa