Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2019.01.11

„W labiryncie świata”.

Czy  chrześcijaństwo przeżywa kryzys? Czy religia, która istnieje od dwóch tysięcy lat i która ukształtowała Europę, obecnie znajduje się w odwrocie?

A może tytułowe „problemy współczesnego chrześcijaństwa” to jedynie naturalne dla każdej epoki ścieranie się dwóch, zawsze odmiennych porządków – doczesnego i wiecznego?

 

Na te pytania spróbują odpowiedzieć goście I edycji nowego cyklu „W labiryncie świata” – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki oraz pisarz i dziennikarz Szymon Hołownia.

 

„W labiryncie świata” to kolejny cykl paneli dyskusyjnych, który realizowany będzie przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie we współpracy z "Tygodnikiem Powszechnym".

Współorganizatorem spotkania otwierającego pierwszą edycję cyklu będzie Fundacja "Tygodnika Powszechnego”, a pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 stycznia 2019 r., o godzinie 17:00, w Filharmonii Podkarpackiej. 

Rozmowę o wielkich wyzwaniach, jakie współczesność postawiła chrześcijaństwu poprowadzi Wojciech Bonowicz, finalista Nagrody Literackiej Nike 2018, a udział w dyskusji weźmie doktor nauk humanistycznych, ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś oraz znany dziennikarz, pisarz i publicysta Szymon Hołownia.

Udział jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie:

https://wlabiryncieswiata.wsiz.pl/

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa