Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2021.10.08

Teatr Maska - Transmisja on-line spektaklu „Hachiko” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Teatr Maska zaprasza na transmisję on-line spektaklu „Hachiko” w ramach 9. Festiwalu Kultury Bez Barier. Spektakl jest dostępny także w wersjach z audiodeskrypcją dla osób z dysfunkcją wzroku oraz napisami dla niesłyszących.

Transmisję będzie można obejrzeć na stronie https://live.teatrmaska.pl/


Od 8 października 2021 r. (piątek) od godz. 18:00 do 10 października 2021 r. (niedziela) do godz. 18:00.

Spektakl dla widzów od 7 lat.
czas trwania: 60 minut
cena biletu:  10 zł

 

Historia niezwykłej przyjaźni, o której chcemy Wam opowiedzieć, wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko.
Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach. Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi. Czy jesteście ciekawi, co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat?

scenariusz i reżyseria: Ewa Piotrowska
scenografia: Yumi Hayashi
muzyka: Wojciech Błażejczyk
obsada: Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Agata Słowik, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek

Realizację przedstawienia dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Festiwal Kultury Bez Barier to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. W tym roku odbędzie się już 9. edycja Festiwalu. Będzie trwała od 30 września do 10 października, a jej hasłem przewodnim jest: MOŻESZ być blisko! Inicjatywa rozpoczęła się przed laty w Warszawie, ale jej idea ogarnęła już wiele zakątków Polski. W tym roku program Festiwalu Kultury Bez Barier współtworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. Organizatorami Festiwalu są: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty imienia Haliny i Jana Machulskich oraz Disney Polska. https://fkbb.pl/

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa