Kultura w Rzeszowie
Spotkanie autorskie z poetką Sarą Muzią – promocja tomiku „Ości”
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z poetką Sarą Muzią, promujące tomik „Ości”.
KIEDY: 31 marca 2026 r. o godz. 17.00
GDZIE: w Filii nr 6, ul. Podwisłocze 6.
Wstęp wolny.
Wydarzenie w ramach cyklu spotkań Literacka przystań.
Sara Muzia – urodzona w 1992 roku, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie (od 2023) oraz Brzozowskiego Uniwersytetu Ludowego (od 2024), animatorka kultury, poetka. Mieszka i pracuje w Rzeszowie.
„Ości” to osobista i poruszająca kolekcja wierszy, w której autorka zaprasza czytelników w podróż przez głębiny emocji, wspomnień i pragnień. Poetka łączy świat rzeczywisty z fantazją, sięgając po baśniowe motywy, symbole oraz archetypy zakorzenione w naszej kulturze i snuje współczesną opowieść o poszukiwaniu miłości, akceptacji oraz radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Pisane prostym językiem, niekiedy oszczędne w wersy, a równocześnie pełne emocji wiersze, trafiają w punkt swoim bezpośrednim przekazem.