Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2020.11.20

RZE: Tony Koncert Online zespołu Pusta Przestrzeń

27.11.2020 ( piątek ) o godzinie 20.00, Estrada Studio w Rzeszowie zaprasza na RZE: Tony - Koncert Online zespołu Pusta Przestrzeń

 

Rze:Tony, czyli najlepsze Tony w Rzeszowie, to nowy cykl koncertów online organizowany w ramach Festiwalu Tony, którego pierwsza edycja odbyła się latem.
W ramach projektu odbędzie się 6 koncertów transmitowanych z Estrada Studio. Projekt startuje już 27 listopada o godz. 20.00. Jako pierwszy zespół wystąpi Pusta Przestrzeń.

 

Koncert będzie można obejrzeć na fan page’u Festiwalu Tony i kanale Estrady Rzeszowskiej w serwisie You Tube.

 

Założeniem cyklu Rze:Tony jest prezentacja najciekawszych zespołów, które muzycznie poruszają się poza głównym nurtem. Pierwsza edycja projektu skupia się na zespołach mających związek z Rzeszowem i województwem podkarpackim. Rze:Tony to sposób na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych w bezpieczny sposób.

 

Pusta Przestrzeń - poszukuje kompromisu pomiędzy intrygującą, nieokrzesaną gitarową alternatywą a przebojowym, melodyjnym obliczem pop rocka. Inspiruje ich indie rock, punk rock, post-punk, shoegaze, a także cała gama polskich artystów z różnych dekad i ram gatunkowych. Przenosząc te muzyczne fascynacje na własne utwory tworzą zróżnicowane, autorskie kompozycje: raz energiczne i żywiołowe, innym razem klimatyczne i nastrojowe. Całości dopełniają nieoczywiste teksty śpiewane po polsku, które są wynikiem obserwacji współczesnego społeczeństwa, a w szczególności zawiłych relacji międzyludzkich.

 

W marcu 2020 r. do sieci trafił debiutancki mini album rzeszowskiego kwartetu pt. "Pustka". Znajdujące się na nim utwory były prezentowane m.in. na antenie Polskiego Radia Czwórka, Polskiego Radia Rzeszów oraz Radia Aktywnego. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem pierwszego albumu długogrającego. Część nowych piosenek z pewnością będzie można usłyszeć już 27 listopada.

 

Festiwal Tony to muzyczne święto, które odbywa się w Rzeszowie latem i jest autorskim projektem Estrady Rzeszowskiej. Na festiwalu prezentowane są różne gatunki muzyczne, m.in.: indie i art pop, r&b, elektronika, industrial, synth pop, techno. Impreza łączy miłośników różnych gatunków muzyki i pozwala na jej kameralny odbiór w klimatycznych wnętrzach Biura Wystaw Artystycznych. Do tej pory na festiwalu Tony zagrali: Sanah, Rosalie, Agim, Zamilska, Perfect Son, Niemoc, Coals, Erith.
Poza najwyższą jakością dźwięku, Tony wyróżniają się też dbałością o wizualną stronę wydarzenia i stanowią ucztę dla uszu i oczu.


 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa