Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2022.11.02

Konkurs artystyczny „Art Fight Club”

Rzeszowskie Piwnice ogłaszają konkurs artystyczny, którego celem jest rozwój sztuki współczesnej w Rzeszowie, oparty na potencjale lokalnych młodych twórców.

 

Konkurs artystyczny „Art Fight Club”, którego organizatorem jest Estrada Rzeszowska i Rzeszowskie Piwnice, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz do studentów. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe (12-15 lat, 16-19 lat oraz 20-24 lata) oraz na dwa etapy:

 

Etap I do 20 listopada- zgłoszenie do konkursu. Uczestników do bitwy wybiera jury na podstawie zgłoszeń nadsyłanych przez formularz: https://forms.gle/LKaUeuEyHkrtJTDF6

 

Etap II  9 grudnia -  Bitwa finalistów. W każdej kategorii wiekowej zmierzy się ze sobą 3 twórców, którzy mając do dyspozycji ten sam zestaw materiałów plastycznych w ciągu 3 godzin muszą stworzyć na żywo i przy udziale publiczności dzieło malarskie o określonej tematyce podanej na początku wydarzenia. Wszystkie materiały zapewnia organizator.

 

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w pojedynku artystycznym i zmierzenia się z utalentowanymi rówieśnikami. Zwycięzca bitwy w każdej z kategorii wiekowej zdobywa nagrodę w postaci:

 

- Zestawu materiałów plastycznych o wartości 1000 zł!

 

- Indywidualnej wystawy w przestrzeni Rzeszowskich Piwnic w roku 2023 lub wirtualnej wystawy Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, dokładną datę i czas ekspozycji prac Zwycięzca ustala z Organizatorem.

 

- Książki o tematyce związanej z historią sztuki.

 

Konkurs Art Fight Club organizowany jest przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

 

Szczegóły i regulamin: rzeszowskiepiwnice.pl

 

Fb @Rzeszowskie.Piwnice

Ig @Rzeszowskie.Piwnice

 

FB event: https://fb.me/e/3HO3Y8wYu


 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa