Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2017.12.28

Kino Konesera w Heliosie - Styczeń 2018

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

 

Przed każdym seansem prelekcja.

 

Serdecznie zapraszamy:

  • 03 stycznia – Na karuzeli życia
  • 10 stycznia – Zabicie świętego jelenia
  • 17 stycznia – Wojna płci
  • 24 stycznia – Konstytucja
  • 31 stycznia – Party

Kino konesera to cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach, kino niezależne.

 

Na karuzeli życia / napisy

 

Reżyseria

Woody Allen

Scenariusz

Woody Allen

Obsada

Kate Winslet, Juno Temple, Justin Timberlake

 

Opis filmu

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

 

Zabicie świętego jelenia / napisy

 

Reżyseria

Yorgos Lanthimos

Scenariusz

Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou

Obsada

Alicia Silverstone, Nicole Kidman, Colin Farrell

 

Opis filmu

Opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn. Pełen napięcia, na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, mroczny thriller z elementami szatańskiego poczucia humoru.

 

Wojna płci / napisy

 

Reżyseria

Jonathan Dayton, Valerie Faris

Scenariusz

Simon Beaufoy

Obsada

Emma Stone, Steve Carell, Elisabeth Shue

 

Opis filmu

Najnowszy film Jonathana Daytona i Valerie Faris, twórców oscarowej “Małej miss”. Legendarny mecz tenisowy z 1973 pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (nagrodzona Oscarem Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobby Riggs (nominowany do Oscara SteveCarrell), zwany „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

 

Konstytucja / napisy

 

Reżyseria

Rajko Grlić

Scenariusz

Rajko Grlić, Ante Tomić

Obsada

Nebojša Glogovac , Dejan Aćimović, Ksenija Marinković, Božidar Smiljanić

 

Opis filmu

W jednym budynku mieszkają sąsiedzi, którzy nie szukają ze sobą kontaktu, ponieważ różnią się stylem życia, pochodzeniem, przekonaniami politycznymi i religijnymi, ale łączy ich nie tylko miejsce, w którym żyją, lecz również demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunków serbsko-chorwackich.

 

Party / napisy

 

Reżyseria

Sally Potter

Scenariusz

Sally Potter

Obsada

Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones

 

Opis filmu

Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są prawdziwi ekscentrycy – od zwolennika medycyny alternatywnej po dziwnie podenerwowanego bankiera. Jedynym, który zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją, jest mąż gospodyni. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta… Pełna humoru, ale też ostra satyra o mocnym zabarwieniu politycznym.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa