Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2022.10.19

#FortepianDlaRzeszowa

fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa
fot. Grzegorz...
fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa
fot. Grzegorz...
fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa
fot. Grzegorz...

Rzeszów to miasto Tomasza Stańko, ale również Wojciecha Kilara, który z rodziną mieszkał przy ul. Grunwaldzkiej 6 i tu uczył się w szkole muzycznej, a która teraz nosi Jego imię. Rzeszów to miasto wielu doskonałych muzyków ale i pasjonatów amatorów.

 

Dlatego od 1 czerwca na muzyków, dzieci i młodzież czekała niespodzianka na rzeszowskim Rynku - całoroczny fortepian Cadenza.  Sezon muzyczny zainaugurowaliśmy tematem z filmu „Bilans kwartalny” Wojciecha Kilara, w wykonaniu ucznia Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara a potem przez całe lato  fortepian pozostawał do dyspozycji wszystkich chętnych.

 

Wynajem fortepianu na wakacje sfinansowali restauratorzy z Rynku a doceniliśmy go wszyscy i przez całe lato cieszyliśmy się muzyką na Rynku.

 

Fortepiany Cadenza zaprojektowane są tak, aby wytrzymać intensywne użytkowanie w przestrzeni publicznej, niezależnie od pogody czy pory roku. Wszystko po to, żeby zbliżyć do siebie ludzi i tworzyć wyjątkowe relacje społeczne dzięki wspólnemu językowi – muzyce! Jego klawiatura jest hermetyczna, więc nie przeszkadzają mu opady deszczu czy pył, a obudowę wykonano ze stali i betonu.

 

Jeśli i Państwu spodobała się inicjatywa rzeszowskich restauratorów i chcecie aby fortepian na Rynku pozostał, zapraszamy do włączenie się do wspólnej akcji społecznej #FortepianDlaRzeszowa.

 

Akcję organizują: Kawa Rzeszowska i FOSA Rzeszów, a patronują jej Dziarski Barista i Fundacja Świat Bez Barier.

 

Link do zbiórki: https://bit.ly/FortepianRz


 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa