Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2018.06.19

Fink i niezwykłe duety na Stadionie Miejskim

Głównym punktem Festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury będzie Koncert Główny, podczas którego na scenie pojawiają się największe polskie i zagraniczne gwiazdy.

W poprzednich latach zagrały takie zespoły jak The Kooks, Within Temptation, The Fratellis, White Lies, Guano Apes czy Morcheeba.

W tym roku gwiazdą Koncertu Głównego będzie Fink – brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ, uznawany za jednego z najciekawszych męskich głosów ostatnich lat.

 

Podczas Koncertu Głównego pojawi się również w duecie z niepokornym buntownikiem polskiej sceny rockowej – Organkiem.

To co sprawia, że Koncert Główny ESK jest tak niezwykły to właśnie występy muzycznych kolektywów. Polskie i zagraniczne gwiazdy spotykają się na scenie w Rzeszowie, aby wykonać unikalne aranżacje utworów.

W tym roku w kolektywach, oprócz Finka i Organka wystąpią: Golec uOrkiestra i Zdob si Zdub (Mołdawia)  Lao Che i Trio Mandili (Gruzja), Happysad i Brunettes Shoot Blondes (Ukraina) .

Koncert zainauguruje występ Darii Zawiałow - piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki o wyjątkowym głosie i silnej osobowości scenicznej, która przebojem weszła na polski rynek muzyczny.

Na scenie pojawi się też Davit Chakhalyan - młody utalentowany Ormianin, uczestnik armeńskiego X Factora, który zachwycił jury i publiczność niesamowitą interpretacją utworu “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, wykonanej przez niego w wersji oryginalnej.

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa