Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2018.06.18

ESK 2018 - koncert "Wysocki. Wschody i zachody"

W ramach tegorocznej edycji ESK  odbędzie się  koncert „Wysocki. Wschody i zachody”, w którym z twórczością Wysockiego zmierzą się artyści młodego pokolenia: Kacper Kuszewski, Natalia Sikora, Karolina Artymowicz, Arek Kłusowski, Buslav, Jan Traczyk oraz Marcel Sabat.

23 czerwca o godzinie 19:00 na Rzeszowskim Rynku w ramach Wschodu Kultury - Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się koncert z piosenkami Włodzimierza Wysockiego.
Ostatni koncert z piosenkami wybitnego barda odbył się w latach 80 a występowali w nim najwybitniejsi polscy artyści m.in. Marian Opania, Marek Kondrad, Wojciech Młynarski czy Marian Opania.
Dziś repertuar ten na warsztat biora młodzi wykonawcy. W Rzeszowie zaśpiewają: Buslav, Natalia Sikora, Karolina Artymowicz, Marcel Sabat, Jan Traczyk, Kacper Kuszewski i Arek Kłusowski, który jest pomysłodawcą i współorganizatorem koncertu. Artyści pokażą się w nowej, zaskakującej odsłonie.
Towarzyszyć im będzie zespół pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka, który dał się poznać szerokiej publiczności podczas koncertu "Tribute to Jantar", który powstał w Rzeszowie i jako jeden z nielicznych podkarpackich projektów na stałe zagościł w repertuarze Warszawskiego Teatru Capitol oraz Palladium.
Koncerty z piosenkami Anny Jantar od 3 lat cieszą się ogromną popularnością w całej Polsce, wyprzedając największe sale koncertowe w w wielu miastach.
Koncert "Wysocki - wschody i zachody" zaskoczy na pewną swoją nowatorską formułą stylistyczną, nawiązującą do korzeni muzyki klezmerskiej.
Na Rzeszowskim Rynku usłyszymy największe szlagiery Wysockiego takie jak "Obława", "Konie" czy "Moskwa Odessa".

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa