Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2022.07.14

Bezpłatny pokaz filmów z Festiwalu WATCH DOCS w Letnim Ogródku Kulturalnym Estrady Rzeszowskiej

Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń, między innymi koncertów i projekcji filmowych, na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej i działającego w jej ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. W piątek 22 lipca o 21:00 zobaczymy filmy z selekcji Festiwalu WATCH DOCS

 

Już w piątek 22 lipca o godzinie 21:00 na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej będzie można obejrzeć dwa filmy dokumentalne z selekcji festiwalu WATCH DOCS, w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam. A będą to „Heda” oraz „Wszyscy wszystko zjedli”.

 

Obydwa filmy poruszają tematykę uchodźctwa. „Heda” to historia kobiety z Czeczenii, która sens życia znalazła w wolontariacie. Z kolei dokument „Wszyscy wszystko zjedli” to opowieść o Madinie, która po ucieczce z Czeczenii i gehennie na dworcu w Brześciu zamieszkuje w domu znanego polskiego aktora.

 

Projekcja filmów połączona jest z debatą na temat poruszany w prezentowanych obrazach, w której głos zabrać mogą wszyscy uczestnicy wydarzenia. 

 

WATCH DOCS Zrób to sam to projekt, w ramach którego wybitne dokumenty prezentowane podczas minionych edycji festiwalu są udostępniane wszystkim osobom i instytucjom w Polsce chętnym zorganizować publiczny lub prywatny, nieodpłatny pokaz, połączony z debatą lub rozmową.

 

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc siedzących ograniczona

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa